włosy
Wszyscy, którym dokucza łupież chcą jak w najszybszym czasie pozbyć się tej jakże nieestetycznej przypadłości. Nie jest nikomu dziwne, że sypiące się „białe płatki”, które opadają na ramiona są powodem wielu kompleksów i powodują dyskomfort. Takie same uczucia towarzyszą również i tym osobom, które mają łupież tłusty (łojotokowy). Mimo, że na ramiona nie spadają nieestetyczne płatki, to są one jednak dosyć mocno przytwierdzone do skóry na głowie. To powoduje, że ich zlikwidowanie jest znacznie trudniejsze. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że niezależnie od tego jaki rodzaj łupieżu posiadamy, to powinniśmy w odpowiedni sposób leczyć to nieestetyczne schorzenie. Okazuje się bowiem, że zaniedbawszy ten problem, można spodziewać się pogorszenia kondycji i włosów; czasem pod wpływem zaniedbań następuje nadmierne wypadanie włosów. Dlatego, by uniknąć połupieżowych powikłań, to warto zastosować już dziś wszelkie sposoby walki z łupieżem.

Różne możliwości zwalczenia łupieżu

Do zwalczenia łupieżu można wykorzystać wiele sposobów. Na sam początek warto skorzystać z domowych metod, albo już od razu zacząć myć swą głowę leczniczym szamponem przeciwłupieżowym. Dzięki dostosowaniu metody do swych potrzeb można w niedługim czasie pozbyć się problemu i nadal cieszyć się z mocnych i lśniących włosów bez jakichkolwiek oznak łupieżu.

Na łupież – domowe sposoby!

Domowych sposobów na łupież jest sporo. Jeżeli naszym największym problemem jest łupież suchy to wówczas warto zastosować olejek rycynowy. Wystarczy tylko pół szklanki oleju delikatnie wklepać w umytą skórę głowy, ale nie we włosy! Po odczekaniu blisko trzydziestu minut wystarczy umyć swą głowę łagodnym szamponem przeciwłupieżowym. Warto również pamiętać o tym, by spłukiwanie przeprowadzać za pomocą letniej wody, nigdy gorącej.
Na łupież nasze prababcie stosowały także cytryny. Sok wyciśnięty ze świeżego kwaskowatego owocu wystarczy nałożyć bezpośrednio na skórę głowy, a następnie tylko go wklepać. Ale to nie jedyny sposób można bowiem cytrynę pokroić w plastry i delikatnie masować skórę głowy. Stosując regularnie cytrynową kurację już po kilku miesiącach można spodziewać się dobrych rezultatów.
Innym sposobem pomagającym zwalczyć łupież jest zastosowanie wywaru z pokrzywy. Mając wysuszoną pokrzywę, wystarczy tylko zalać ją wrzącą wodą. Potem letnim wywarem masujemy skórę głowy. Ziele najlepiej zakupić w sklepie zielarskim, albo w aptece; można również samemu nazbierać – w maju – i wysuszyć (najlepiej w maju),Warto tylko wiedzieć, że pokrzywa musi być dobrze przesuszona. Wówczas unikniemy przebarwień włosów.
Na łupież wiele osób stosuje jajko od kury. Można zastosować je jako „surowiec” do mycia włosów, ale też jako produkt do masowania skóry głowy.
Przy zwalczaniu łupieżu można wykorzystać dobroczynne działanie oliwy z oliwek. Taki specyfik najczęściej pomocny jest przy wykonywaniu masażu skóry. Po delikatnym wymasowaniu głowę oraz włosy trzeba dobrze umyć, a następnie spłukać ciepłą, a potem chłodniejszą wodą.
Czosnek jest kolejnym naturalnym sposobem na likwidację nieestetycznych „białych płatków”. Rozgnieciony czosnek – dwa ząbki, połączony ze szklanką wody stanowi mieszankę przyczyniającą się do likwidacji łupieżu. Przygotowaną miksturę trzeba nałożyć na skórę głowy , a następnie wykonać delikatny masaż. Po około pięciu minutach głowę i włosy trzeba dokładnie umyć szamponem. A potem obficie spłukać wodą. Czosnkową kurację można stosować tylko raz na tydzień.

Warto zastosować kosmetyki na łupież

jeśli nie mamy ochoty stosować domowych sposobów na łupież, to możemy równie dobrze wypróbować kosmetyki przeciwdziałające łupieżowi.
Najczęściej stosowanymi specyfikami są maski z glinki z odtłuszczającym działaniem. Trzeba wiedzieć, że glinki zawierają sporą ilość witamin i składników mineralnych, przyczyniających się do poprawy stanu i włosów, i skóry głowy.
Ale maseczki to nie wszystko. Warto także zastosować odpowiednio dobrane szampony przeciwłupieżowe. Trzeba tylko pamiętać, że nie wszystkie takie preparaty przynoszą dobre rezultaty. Najlepiej – przy łupieżu – sprawdzą się szampony lecznicze. Mają one bowiem w swym składzie substancje z działaniem leczniczym, które likwidują nie tylko objawy, ale również trafiają w źródło łupieżu. W składzie takich specyfików leczniczych znajdują się także dziegcie, selen, siarka, cynk oraz krzem. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na to, by w składzie znajdował się także ketokonazol, który działa przeciwgrzybicznie. By całkowicie zlikwidować łupież , to warto taki leczniczy preparat stosować przez dwa tygodnie – co kilka dni. A gdy łupież wyeliminujemy na zawsze, to pozostaje nam stosować lecznicze szampony tylko raz na tydzień.

Przed łupieżem można się uchronić!

Tak, to prawda. Ale pamiętajmy, że zlikwidowanie łupieżu wcale nie oznacza, że powtórnie nie będziemy mieć z nim problemu. Dlatego warto „zabezpieczyć się” przed kolejnym wystąpieniem nieestetycznych „białych płatków”. Poza profilaktyką warto też postawić na prawidłowe odżywianie się. W „diecie antyłupieżowej” nie powinno zabraknąć witaminy E, A oraz witamin z grupy B, cynku, krzemu i selenu.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji: » Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.