środa, 20 lipca 2011

Jak wykonac dobry makijaz slubny ?

Jak wykonać dobry makijaż ślubny?

Arek Kamieniecki 13.05.2011, czytano 94 razy, pobrano kod HTML 0 razy, komentarzy 0.
Przyszłe panny młode bardzo często zastanawiają się, jak wykonać efektowny i trwały makijaż ślubny. Poniższy artykuł powinien być dla nich bardzo pomocny.
Zadaniem makijażu ślubnego jest wydobyć urodę Panny Młodej oraz ukryć drobne wady cery. Przygotowania do makijażu ślubnego należy rozpocząć co najmniej miesiąc wcześniej. Winno się wykonać zabiegi oczyszczające oraz nawilżające cerę i dekolt. Należy zastosować co najmniej kilka razy maseczki do twarzy. Na jakiś czas przed ślubem nie należy już zmieniać linii kosmetyków, aby nie ryzykować wywołania nagłych zmian i reakcji skóry.
Kobieta, która na co dzień się nie maluje, powinna skorzystać z próby makijażu, aby w dniu uroczystości była pewna siebie i dobrze czuła się w makijażu.  Jeżeli ma być nakładana henna, należy to zrobić mniej więcej tydzień wcześniej. Na dzień przed ślubem można poprawić rysunek brwi, depilując niepotrzebne włoski. Tuż przed wykonaniem makijażu oczyszczamy skórę mleczkiem i tonikiem, który przywraca naturalne ph skóry. Następnie wmasowujemy bazę nawilżającą i utrwalającą. Następny krok to rozprowadzenie podkładu celem ujednolicenia kolorytu cery. Nakładamy go na twarz, powieki i dekolt.  Aby zakryć ewentualne niedoskonałości bądź wypryski  stosujemy kamuflaż. Środkową część twarzy rozświetlamy nieco jaśniejszymi korektorami. Ważnym elementem jest zapudrowanie sypkim pudrem utrwalającym,  który nie tylko zmatowi skórę, ale sprawi , że makijaż będzie wodoodporny. Bardzo istotne jest także wymodelowanie twarzy brązerem tak, aby jak najbardziej przybliżyć ją do uznawanego za ideał owalu.
Odcień różu dobieramy w zależności od typu urody. Chłodne (różowy) stosujemy u lata (to ok. 70 procent  Polek) i zimy a ciepłe (łosoś, brzoskwinia) u ciepłych (piegi, rude włosy) : wiosna i jesień. Róż nakładamy na kości policzkowe. Brwi są rusztowaniem dla twarzy. Delikatnie wypełniamy je cieniem lub kredką aby tworzyły płynną linię oraz podkreślały charakter make-upu.
Makijaż oczu należy rozpocząć od dobrania kolorów  cieni tak, aby podkreślały barwę tęczówek oraz wizualnie rozświetliły białko oka. Dla podkreślenia konturów stosujemy kredkę lub eyeliner. Rozmieszczenie kolorów cieni na powiece uzależnione jest od budowy oka. Modelujemy je tak, żeby  kształtem przypominało  migdał. Warto również zastanowić się nad zastosowaniem tuszu wodoodpornego, gdyż w dniu ślubu często towarzyszą nam emocje i wzruszenie.
Malowanie ust rozpoczynamy od obrysowania ich konturówką w odcieniu dobranej szminki lub błyszczyka. Delikatnie rozprowadzamy ją na całej powierzchni warg, co utrwali szminkę. Pierwszą warstwę pomadki nakładamy przeznaczonym do tego celu pędzelkiem, następnie odciskamy w chusteczkę jednorazową. Następnie usta pudrujemy i nakładamy warstwę szminki. Na środek warg można zaaplikować niewielką ilość błyszczyka, przez co powiększymy usta i nadamy im efekt trójwymiarowy.
Na koniec całą twarz i dekolt utrwalamy fiksatywą w sprayu, co zapewnia nienaganny makijaż przez wiele godzin. Warto zaznaczyć, iż makijaż ślubny powinien pełnić często także funkcję makijażu wieczorowego, ponieważ wesele rozpoczyna  się w godzinach popołudniowych i trwa zazwyczaj całą noc.
Przyszłym Nowożeńcom życzymy wielu szczęśliwych chwil na nowej drodze życia.
Joanna Wiśniewska - Pracownia Makijażu i Stylizacji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz